Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego dla Fundacji Pałac Struga – Żeliszów, 10.09.2022
10.09.2022

Prezes fundacji Pałac Struga – Agnieszka Chmura-Wieczorek w dniu 10.09.2022 z rąk Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego pana Krzysztofa Maja odebrała Dyplom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w zakresie konserwacji zabytków.

Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie działań prowadzonych od prawie 20 lat przez Agnieszkę Chmurę-Wieczorek i Krzysztofa Wieczorka, zmierzających do uratowania niezwykle cennego zabytku jakim jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Strudze oraz za wieloletnie działania edukacyjno-historyczno-artystyczne organizowane na terenie zabytku i w jego otoczeniu. Nagroda ma także wymiar materialny – Fundacja otrzymała kwotę 10.000,00zł , którą przeznaczyła na odtworzenie drewnianych drzwi prowadzących do sali z kolumną na parterze, w skrzydle zachodnim. Drzwi zostały zamontowane w październiku 2022 roku.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w zabytkowym kościele ewangelickim w Żeliszowie wyróżnianie za ratowanie zabytków otrzymały także: Fundacja Twoje Dziedzictwo, która ocaliła przed zniszczeniem kościół w Żeliszowie oraz pan Adam Wawrzyniak, który ratuje zamek Piastowski w Prochowicach.

Po wręczeniu dyplomów odbył się zjawiskowy koncert zespołu: Zawadko i Piasecki.

https://umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/artykul/wreczono-nagrody-marszalka-wojewodztwa-dolnoslaskiego-za-wybitne-osiagniecia-w-zakresie-konse/?no_cache=1&cHash=752f373c3638ad851ab79fa01ec1dc56