MADOA – DIVINE. Rezydencja artystyczna
16.06.2022 - 19.06.2022

MADOA – Multicurtural  Art & Design Open Air to projekt artystyczny stworzony przez dr Annę Bielę. W tym roku XI edycja projektu odbyła się w formie rezydencji artystycznej w gościnnych progach Pałacu Struga. Tym razem tematem projektu była „Boskość” (ang. DIVINE ) ze względu na czas w jakim odbyła się rezydencja artystyczna czyli w weekend Bożego Ciała.

Prezes Fundacji Pałac Struga – Agnieszka Chmura-Wieczorek osobiście zadbała o komfortowy pobyt artystów – uczestników rezydencji: Anny Bieli, Agnieszki Cecylii Kazały, Ewy Pańczyk-Hałubiec, Jana Pływacza, Krzysztofa Ryfy, Aureli Tymińskiej, Sylwii Sobieraj-Borowiec i Mariusza Malusa. Jednocześnie Prezes fundacji była także uczestniczka rezydencji.

W dniach 16-19.06.2022 artyści tworzyli swoje prace we wnętrzach pałacu a także razem spędzali czas na rozmowach o sztuce i życiu. Na zakończenie rezydencji artyści wspólnie przygotowali wystawę w pomieszczeniach skrzydła wschodniego na II piętrze pałacu. Nieuporządkowane sale, z gruzem, kamieniami i odrapanymi ścianami stworzyły wyjątkową scenerię dla uduchowionej Bożym Ciałem sztuki. Przez 2 miesiące wakacji goście odwiedzjący pałac mogli podziwiać obrazy Anny Bieli, Ewy Pańczyk-Hałubiec, Jana Pływacza, Krzysztofa Ryfy, batik Agnieszki Cecylii Kazały, pracę w szkle Sylwii Sobieraj-Borowiec i rzeźbę ceramiczna Agnieszki Chmury-Wieczorek w tej wyjątkowej galerii. Podczas rezydencji Mariusz Malus przeprowadził wywiady z artystami.

Wernisaż wystawy odbył się 02.07.2022 wraz w wernisażem Międzynarodowego Przeglądu Sztuki – Pałąc Struga.2022 i inauguracją X Festiwalu Lodów.