„Koncert Królowa Nocy” i „Spacer róże Księżnej Daisy”
14.06.2019 - 15.06.2019

Prezes Fundacji Wspólna Przestrzeń – Mariola Fanselow, w dniach 14-15.06.2019 zorganizowała dwu dniowe wydarzenie w Zamku Książ z okazji 110 rocznicy jedynego koncertu Księżnej Daisy, jaki odbyła się w zamku.

Fundacja Pałac Struga jako współorganizator wydarzenia zorganizowała próby przed koncertem – mieliśmy wyjątkową okazję i ogromną przyjemność gościć solistkę: Ewę Paprotną i muzyków: skrzypka Włodka Brzezińskiego i pianistę Pawła Stuczyńskiego. To była czysta przyjemność podpatrywać profesjonalistów podczas pracy.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty wjazd solistki stylowym samochodem przed Zamek Książ oraz uroczyste fanfary z balkonu w wykonaniu trębaczy: Andrzeja Filipka i Jana Mikuły. Gości wydarzenia powitała w Sali Maksymiliana pani Beata Dżon-Ozimek i zamkowa przewodniczka – pani Anna Motyka. Koncert rozpoczął utwór „Królowa nocy” z opery „Czarodziejski flet” W.A.Mocarta.

W sobotę odbył się spacer herstoryczny w ogrodach Zamku Książ :”Róże Księżnej Daisy”. Przewodniczka, p.Anna Motyka podczas spaceru opowiadała historię życia księżnej Daisy – jej droga nie zawsze była usłana różami. Na końcu spaceru czekał na uczestników poczęstunek przygotowany przez uczniów Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej im.S.Palucha w Wałbrzychu.

W sobotę wieczorem, po zakończeniu wydarzeń mieliśmy przyjemność gościć w Pałacu Struga solistkę, organizatorów i współorganizatorów na pierwszym nocnym zwiedzaniu Pałacu Struga i kolacji zamykającej dwudniowe wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy organizatorom: Marioli i Cezaremu Fanselow z Fundacji Wspólna Przestrzeń za pomysł i realizację tego wspaniałego wydarzenia oraz wszystkim współorganizatorom: Annie Żabskie-Prezes Zamku Książ, Urszuli Nowickiej z pracowni krawieckiej UL-KA, fotografce Dominice Wiśnik, Wioli Gicewicz – Auto twoich marzeń i Basi Żurakowskiej Prezes Fundacji Kobiety Zmieniają Świat.