Koncert: Eddy’s rock & blues band
22.10.2016

Eddy’s Rock&Blues Band jest zespołem Blues/Rockowym inspirującym się latami, w których prawdziwa muzyka płynęła w żyłach muzyków ją wykonujących…

Odtwarzają te czasy !

Na ich koncertach nigdy nie brakuje adrenaliny i autentyczności grania…

….tak też było podczas koncertu w Pałacu Struga. Niezwykła sceneria sali kominkowej zrobiła ogromne wrażenie na muzykach i widzach. Był to niesamowity koncert bo wystąpili niezwykli muzycy – pasjonaci:

– lider zespołu: Eddy Reutenbach – holender z korzeniami filipińskimi, kocha muzykę i ludzi, filantrop z ogromną słaboscią do Polski i Polaków. Jak sam mówi, w latach 80-tych „zaadoptował” najpierw polską rodzinę, potem Dom Dziecka i szpital. Następnie organizował pomoc humanitarna już na szeroką skalę: transporty żywnosci i leków z Holandii do Polski. Na emeryturę planował wyjechać na Bali do klubu karaoke ale plany pokrzyżowała mu jednak pewna Polka. I tak zamiast spiewać i wygrzewać się na cudownej wyspie zamieszkał w ….. Olsztynie i dzieli się sercem i muzyką z nami 🙂

– gitarzysta: Andrzej Kuczyński – niesamowicie utalentowany student…. informatyki. Niestety już nie będziemy mogli rozkoszować się jego wirtuozerią – w niejasnych okolicznosciach odszedł na początku roku 2017. Trudno się pogodzić ze smiercią tak młodego i zdolnego człowieka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

– perkusista: Konrad Wieteska – bardzo zdolny student….. prawa. Brawurowo zagrał na naszym koncercie – nie przeszkadzała mu nawet chwilowa utrata pałeczki – bez mrugnięcia okiem dokończył utwór tylko jedną pałeczką.

– drugi gitarzysta wystąpił goscinnie z zespołem – Witold Młynarczyk, własciciel muzycznego pubu w Olsztynie: Quźni Muzycznych Klimatów. To własnie w tym pubie, podczas jam sessions narodził się zespół utalentowanych pasjonatów: Eddy’s rock & blues band.