Koncert charytatywny Eduardo
17.08.2019

W dniu 17.08.2019 w pałacowej oficynie odbył się niezwykły koncert. Przyjaciel Pałacu Struga, cudowny człowiek i pasjonat muzyki Eduardo Reutenbach przyjechał z drugiego końca Polski, z Olsztyna aby zaśpiewać specjalnie dla Was znane i lubiane utwory min. Franka Sinatry, Dean Martina, Elvisa Presleya itp artystów. Eddy jest holendrem z indonezyjskimi korzeniami. Muzykę i śpiew ma we krwi – od 5 roku życia śpiewa i gra. W jego rodzinnym domu co niedziela odbywały się JamSession. Eddy gra na gitarze basowej i perkusji. Występował z zespołami bluesowo-rockowymi w Holandii. Obecnie mieszka w Olsztynie, gdzie można go posłuchać w muzycznych klubach. Eddy wiernie nam kibicuje i wystąpił bezpłatnie – dochód ze sprzedaży biletów Fundacja Pałac Struga przekaże na prace konserwatorskie – zabezpieczenie malowideł renesansowych – Galerii cesarskiej w sali balowej.
Podczas koncertu odbyła się aukcja – można było wylicytować koszulki cegiełki
, książki, ciasta itp) a także  zakupić lody i napoje – cały dochód ze sprzedaży przekazujemy na prace konserwatorskie malowideł w sali balowej Pałacu.

Pięknie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom przedmiotów na licytację i loterię fantową: za bilet na koncert Ewy Paprotnej w Zamku Karpniki – dziękujemy Fundacji Wspólna Przestrzeń, za książkę „Jaworowi ludzie” dziękujemy Joannie Żak-Bucholc, za książkę „Niewidzialny Dolny Śląsk” dziękujemy Hannibalowi Smoke, za obraz olejny dziękujemy Wioli Gicewicz , za książki i zestaw noży BBQ – dziękujemy Marioli i Cezaremu Fancelow, za pierniki karkonoskie, szale, serwetki i biżuterię dziękujemy Justynie i Gabrielowi Jaczewskim, za maskotkę, zabawki i biżuterię ceramiczną dziękujemy Margaret Jodłowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu – to cudowne, że byliście z nami!