IV Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską
28.08.2022

W dniu 28.08.2022 o g. 17:00 już po raz czwarty gościliśmy na podwieczorku Księżnę Izabelę Czartoryska. Była to wizyta symboliczna w postaci odczytania fragmentów pamiętnika Księżnej Izabeli, która w sierpniu 1816 roku odwiedziła hrabiego Kospota w Pałacu Struga. W tym roku Podwieczorek był wydarzeniem uświetniającym dwa finisaże: II Międzynarodowego Przeglądu Sztuki – Pałac Struga 2022 oraz Rezydencji Artystycznej „MADOA – Divine”.  Z ogromnym żalem rozstajemy się z pracami 136 artystów, które przez 2 miesiące wzbogaciły pałacowe wnętrza.

Aby tradycji stało się zadość, po zwiedzaniu kuratorskim obydwu wystaw goście zasiedli w sali balowej i wysłuchali fragmentów pamiętnika Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Tym razem głosu użyczyła Małgorzata Siwarska wprowadzając słuchaczy w nastrój minionej epoki.

W tym roku gościliśmy koronczarkę – panią Elżbietę Struzik, która zaprezentowała i zademonstrowała koronki wykonane techniką klockową.

Następnie Partner wydarzenia: Prezes Fundacji Wspólna Przestrzeń – p.Mariola Fanselow zaprosiła wszystkich na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu poetki Anny Czachorowskiej i gitarzystki Izabeli Konar. Pani Anna odczytała specjalnie dla nas kilka swoich wierszy a pani Izabela Konar z akompaniamentem gitary klasycznej wykonała utwory z płyty „Dotykam deszcz”. Byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia  gdyż była to premiera płyty i premierowe wykonie utworów zaaranżowanych przez Izabelę Konar.

Dzięki dofinasowaniu przyznanemu Fundacji Pałac Struga przez Sejmik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego odbył się koncert a po mim poczęstunek dla artystów i organizatorów.

Fundacja Pałac Struga bardzo dziękuje za liczny udział w wydarzeniu, szczególnie tym którzy zadali sobie trud aby przybyć do Pałacu Struga w strojach z epoki.