III Międzynarodowy Przegląd Sztuki – Pałac Struga.2023. Od gór Po morze.
01.07.2023 - 27.08.2023

Po raz trzeci przez dwa wakacyjne miesiące w Pałacu Struga zagości międzynarodowa sztuka współczesna. Wydarzenie rozpocznie Wernisaż w dniu 01.07.2023 o g. 18:00 a zakończy uroczysty Finisaż połączony z V Podwieczorkiem z Księżną Izabela Czartoryską w dniu 27.08.2023 o g. 16:00.

Będzie to ostatnia z trzech wielkich, międzynarodowych wystaw zorganizowanych w tym roku przez koalicję trzech organizacji pozarządowych: Niezależne Stowarzyszenie Galeria 33 z Ostrowa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Stacja Kultura z Bornego Sulinowa i Fundację Pałac Struga. Współpraca prezesów i artystów repezentujących te organizacje zaowocowała niezwykłym wydarzeniem łączącym sztuką 3 województwa: Wielkopolskie, Zachodniopomorskie i Dolnośląskie. Natomiast artystom – uczestnikom przeglądów, umożliwiła zaprezentowanie swoich dzieł w trzech niezwykłych galeriach sztuki. Każda wystawa była jednak tworzona oddzielnie i za każdym razem była to zupełnie inna wystawa, zarówno ze względu na skład osobowy uczestników a także na prezentowane prace poszczególnych artystów.

Krzysztof Ryfa – malarz i Prezes Galerii 33 po raz XI zorganizował Międzynarodowy Przegląd Sztuki – Alternatywy 33 w zabytkowym spichlerzu, w którym mieści się Galeria 33 w Ostrowie Wielkopolskim – województwo wielkopolskie. Wystawa obyła się w lutym i marcu. W wystawie uczestniczyło aż 150 artystów.

Gina Malinowski – malarka i Prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura po raz pierwszy zorganizowała Międzynarodowy Przegląd Sztuki. Wystaw odbyła się w barokowym Pałacu Siemczyno – województwo zachodniopomorskie. Na wystawę 116 zgłosiło swoje prace, które można było oglądać w maju i czerwcu.

Agnieszka Chmura-Wieczorek – rzeźbiarka i Prezes Fundacji Pałac Struga po raz trzeci w wakacje zaprosiła  artystów do udziału w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki w Pałacu Struga. „III Międzynarodowy Przegląd Sztuki – Pałac Struga.2023 – Od gór Po morze” organizowany przez Fundację Pałac Struga objął Honorowym Patronatem Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Oto lista uczestników zakwalifikowanych do wystawy w Pałacu Struga: