Drugi Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską i Finisaż wystawy
30.08.2020

Po raz drugi, na zakończenie Festiwalu Lodów zorganizowaliśmy Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską.

Tym razem wydarzenie zostało wzbogacone o Finisaż wystawy: Malarstwo, rysunek i ceramika – wystawa zbiorowa studentów i absolwentów ASP z Wrocławia, ASP z Poznania i ASP z Warszawy. Z ogromnym żalem rozstajemy się pracami, które doskonale wpisały się przestrzeń pałacu.

Wspomnienia Księżnej Izabeli Czartoryskiej z wizyty u Hrabiego Kospotta w Pałacu Struga oraz wybrane fragmenty pamiętnika pt. „Dyliżansem przez Śląsk. Dziennik z podróży do Cieplic w roku 1816” odczytała dla nas Marzena Derdziak – zrobiła to po mistrzowsku.

Wieczorne spotkanie w sali balowej umilili nam uczniowie wałbrzyskiej Szkoły Muzycznej: na skrzypcach zagrała Kamila Nastawska a na klarnecie zagrał Andrzej Nastawski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i udział w tym wyjątkowym, historyczno-artystycznym wydarzeniu.

Szczególnie dziękujemy wolontariuszom, którzy pomogli wykonać filiżanki-cegiełki na finisz VIII Festiwalu Lodów: Sylwii Sobieraj-Borowiec, Magdzie Siennickiej i p.Piotrowi Mickowi z Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oraz Małgorzacie Jodłowskiej, Marioli Fanselow i pani Irenie. W tym roku tak jak w poprzednim, dochód ze sprzedaży lodów, napojów i filiżanek cegiełek przeznaczamy prace konserwatorskie malowideł renesansowych w sali balowej – na konserwację portretów Cesarzy.

Dziękujemy także uczestnikom spaceru herstorycznego, którzy przybyli w strojach z epoki. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się  do Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nasze Stulecie” oraz do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach historycznych.

Do zobaczenia za rok!