EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA: prelekcja: Hannibal Smoke „Najpiękniejsza katastrofa świata – zagłada pejzażu kulturowego na Dolnym Śląsku”
17.09.2017

Hannibal Smoke

Pisarz, dziennikarz, fotoreporter i grafik. Autor magicznej trylogii kryminalnej osadzonej w scenerii Dolnego Śląska: Tusculum, Muzeum Prawdy i Emplarium – Książki Roku 2012 w internetowym plebiscycie KzK. Debiutował bestsellerowym zbiorem opowiadań sensacyjno-obyczajowych Kompot ze świeżego nieboszczyka, po latach uzupełnionym i wydanym pod tytułem Apokalipsa czyli sport motorowodny.

Publicysta i fotoreporter Onet.pl zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego, co dokumentuje popularna strona na facebooku: HANNIBAL SMOKE: EMPLARIUM oraz autorski kanał na You Tube.

W grudniu 2016 roku ukazało się Niewidzialne Miasto, bestsellerowy album historyczny przedstawiający najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią od 1938 do 2000 roku. Obecnie pracuje nad książką Niewidzialny Dolny Śląsk. Tematem tej publikacji będą setki obiektów rezydencjonalnych unicestwionych w regionie od czasów wojny do dziś.